PRZEBUDZONY GŁOS KOBIETY, 15 MAJA, 2017

Drogie Kobiety! Zapraszam Was na kolejne warsztaty z cyklu „Przebudzony Głos Kobiety!”

Wsłuchamy się w naszą wewnętrzną ciszę i wibrację, z której rodzi się dźwięk. I która niesie naszą pieśń.

Zanurzymy się w głębokim, budzącym przeponę, regenerującym oddechu, relaksie i wsłuchamy we własną wibrację. Płynąca z nas we wspólnym kręgu pieśń przepojona jest uczuciami. Oswajamy się z nimi, pozwalamy im się wyrazić i płynąć jak rzece.

ODDECH I RELAKS

Na warsztacie nauczysz się głębokiego, przeponowego oddechu, który skutecznie regeneruje, wzmacnia nasz organizm i wycisza umysł, co bardzo poprawia nasze samopoczucie, wzmacnia nas psychicznie i ułatwia nam radzenie sobie z wyzwaniami codzienności.

Nasza kultura stale podkręca tępo. Zabiegane, w ciągłej gotowości, nastawione na wielozadaniowość, łatwo tracimy kontakt ze sobą, swoimi potrzebami i ciałem. Oddalamy się same od siebie. Tracimy drugi biegun relaksu, zatrzymania, medytacji.

W mojej pracy terapeutycznej i warsztatowych spotkaniach z kobietami zauważam, że jako kobiety bardzo potrzebujemy przestrzeni dla siebie i swoich emocji, odpoczynku, zatrzymania, oddechu. Jak powietrza potrzebujemy czułego zadbania o siebie, pielęgnowania swojej energii życiowej i doświadczania przyjemności. Dbania o RYTM snucia wizji, tworzenia, realizacji oraz zatrzymania, odpoczynku, oddechu. Jak noc i dzień, wdech i wydech. Dawanie i przyjmowanie. Tak i nie.

MEDYTACJA

Spotkamy się w medytacyjnej przestrzeni, w której nie będziemy podążać za codziennym, nawykowym ocenianiem, porównywaniem, wewnętrzną presją sprostania czemuś.
Otworzymy się na nasz większy umysł, pełen przestrzeni, którego w codziennej bieganinie rzadko doświadczamy. Znamy i przeczuwamy jego przebłyski, ale często nawet o tym nie wiemy.

Doświadczenie własnego oddechu, własnego brzmienia głosu wewnętrznie, bez presji, bez oczekiwań od nas tego, że ten głos ma być jakiś, że mamy coś spełnić, sprawdzić się. Doświadczenie naszego autentycznego brzmienia dzięki głębokiemu relaksowi i medytacyjnemu nastawieniu umysłu.

PRZEBUDZONY GŁOS

Przebudzony głos, czyli głos, który czujemy same, który jest niewymuszony, który czujemy jako nasz własny. Przebudzony, kiedy uświadamiamy sobie, jak często nie mówimy własnym głosem, jak często nie wypowiadamy się w pełni, jak często nie zabieramy głosu publicznie. My, kobiety przez stulecia w historii ludzkości nie miałyśmy głosu. Teraz możemy same poznawać nasz głos i uczyć się w pełni wyrażać nasze zdanie.

Często obawiamy się, jak to, co chcemy powiedzieć zostanie przyjęte i zdarza się, że przestajemy słuchać same siebie. Z obawy przed przykrościami zagłuszamy nasze własne przekonania i zdanie. Na warsztacie stworzymy bezpieczną, nieoceniającą przestrzeń, w której będziemy mogły usłyszeć swój oddech, głos, samą siebie.

To, co chcemy powiedzieć innym i w jaki sposób to zrobimy, to kolejny etap. Najpierw dobrze jest w ogóle usłyszeć, poznać samą siebie, swoje potrzeby, myśli i odczucia.

Będzie nam towarzyszyć indyjski instrument, który ułatwi nam doświadczenie swojej wewnętrznej wibracji. Będziemy w czuły sposób nawiązywać kontakt z naszym ciałem, brzuchem, przeponą, wewnętrznym przełącznikiem do świata pełnego oddechu, przestrzeni, bezpieczeństwa i mocy osobistej.

Warsztat dla kobiet, które pragną:

– skontaktować się bardziej ze Sobą
– usłyszeć samą Siebie
– nauczyć się głęboko oddychać
– mówić własnym głosem, z głębi siebie
– wzmocnić się psychicznie
– zatrzymać się i zrelaksować
– zadbać o siebie i swoją strefę bezpieczeństwa
– mówić swoje „tak” i swoje „nie”

Nie trzeba umieć śpiewać, żeby uczestniczyć w warsztacie. Warsztat jest zadedykowany dla kobiet, które pragną doświadczyć i poczuć swoją wewnętrzną ciszę i wibrację w sposób medytacyjny, co może być początkiem rozwijania głosu i technik wokalnych, ale nie musi. To zależy od Ciebie.

BLIŻEJ CIAŁA, BLIŻEJ SIEBIE

Oddech, ulga, ukojenie…
Zgoda na zmęczenie…
Regeneracja i wsłuchanie w wewnętrzną ciszę i wibrację…

Prowadzenie Maja Czerwińska

Śpiewu uczyłam się od Sankhio Namchylak (wokalistka z Tuwy), Perquois i Grzegorza Brala (Pieśń Kozła).

Opłata: 40 zł

Wpłata zaliczki (20 zł) rezerwuje miejsce.

Kiedy: 15 maja, 18.00 – 21.00

Gdzie: ul. Widok 22/10, Warszawa

Zgłoszenia mailowe i pytania: maja.czerwinska@o2.pl

Szczegółowe informacje prześlę mailowo.

Weź oddech dla siebie!

Serdecznie zapraszam na wieczór z oddechem, sercem i wibracją!